Kiedy wzrosną stopy procentowe? Co to będzie oznaczać dla kredytobiorców?

Kredyty hipoteczne cieszą się aktualnie sporym wzięciem m.in. ze względu na niskie stopy procentowe. Te sprawiają, że miesięczne raty zaciąganych zobowiązań są atrakcyjnie niższe. Taki stan rzeczy nie będzie trwał jednak wiecznie. Galopująca inflacja każe spodziewać się podniesienia stóp procentowych. Rada Polityki Pieniężnej podchodzi do tego tematu z dużym spokojem i pociesza klientów, że póki co wzrosty nie są przewidywane. Kiedy więc podniesienie stóp wydaje się najbardziej prawdopodobne?

Czytaj dalej

Kredyt na wkład własny – czy takie rozwiązanie jest możliwe?

Kredyt na wkład własny wydaje się na pierwszy rzut oka idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają odpowiednich oszczędności uprawniających ich do zaciągnięcia w banku wysokiej pożyczki na zakup domu lub mieszkania. Pomysł ten jest jednak idealny tylko z pozoru. Dlaczego? Co sprawia, że nie warto decydować się na kredyt na wkład własny?

Czytaj dalej

Etapy kredytu hipotecznego – uzyskanie kredytu krok po kroku

Procedura przyznania kredytu hipotecznego jest dość zawiła i długa. Klienci, którzy wcześniej nie mieli styczności z tego rodzaju produktem bankowym są często przerażeni, ile formalności trzeba załatwić i ile muszą czekać na otrzymanie pieniędzy. W tym tekście przedstawiamy krok po kroku etapy uzyskiwania kredytu hipotecznego. Sprawdź, od czego zacząć i na jakie ewentualne przeszkody warto się przygotować.

Czytaj dalej

Jak wzrost stóp procentowych wpływa na wysokość rat?

Obowiązujące aktualnie niskie stopy procentowe zachęcają kolejnych klientów do zaciągania kredytów hipotecznych. Wszystko za sprawą kuszących rat miesięcznych, które wydają się być relatywnie tanie. Ci, którzy już posiadają takie zobowiązanie lub przymierzają się do wnioskowania o nie w banku, powinni jednak wkrótce przygotować się na podwyżki. Mimo zapewnień ekspertów sprzed kilku miesięcy, o pozostaniu stóp procentowych na niskim poziomie, wiele wskazuje na to, że zostaną one podniesione. Co to realnie oznacza dla kredytobiorców? Jak dokładnie wzrost stóp wpływa na wysokość rat kredytu?

Czytaj dalej

Kredyt hipoteczny z rodzicami – czy to dobre rozwiązanie?

Kredyt hipoteczny zaciągany z rodzicami może okazać się dobrym pomysłem, szczególnie w przypadku młodych klientów, którzy nie mogą pochwalić się dostateczną zdolnością kredytową. Trzeba jednak mieć świadomość, że takie rozwiązanie nie zawsze jest optymalne. Wiele zależy bowiem od dochodów wszystkich kredytobiorców. Nie bez znaczenia będzie również wiek rodziców. Warto pamiętać również, że bank w takim przypadku będzie wymagać dopełnienia większej liczby formalności. Kiedy kredyt hipoteczny z rodzicami się opłaca? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Czytaj dalej

Zmiany na rynku kredytów hipotecznych i gotówkowych. Stałe oprocentowanie stało się normą

Od 1 lipca obowiązują nowe zasady oferowania kredytów hipotecznych. Teraz każdy bank powinien proponować potencjalnym klientom zobowiązania ze stałym oprocentowaniem. To niejedyna zmiana, na jaką powinny przygotować się osoby chcące pożyczyć pieniądze od banku. Niewykluczone, że wkrótce dojdzie do uchwalenia nowej dyrektywy o kredycie konsumenckim, która zobliguje kredytodawców do lepszego zaopiekowania się klientem.   

Czytaj dalej

Historia kredytowa – czym jest? Jak ją sprawdzić? Od czego zależy?

Historia kredytowa jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o tym, czy bank zgodzi się przyznać klientowi kredyt. Ma to szczególne znaczenie przy pożyczkach na zakup domu lub mieszkania, które zwykle są bardzo wysokie i zaciągane na wiele lat. Czym tak naprawdę jest historia kredytowa? Dlaczego wokół niej narosło wiele mitów? Co wpływa na historię kredytową i jak można ją sprawdzić?

Czytaj dalej

„Polski Ład” zaprezentowany. Pomysł gwarancji państwa do wkładu własnego

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało autorski program odbudowy krajowej gospodarki po pandemii koronawirusa. Częścią planu zatytułowanego „Polski Ład” jest pomysł ułatwienia Polakom otrzymania kredytu hipotecznego. Państwo ma zagwarantować problematyczny dla wielu osób wkład własny, nawet do 40 proc. wartości mieszkania. Co jeszcze zawiera nowy program rządu? Jak na taką pomoc państwa może zareagować rynek nieruchomości?

Czytaj dalej

Co może być wkładem własnym do kredytu hipotecznego?

Wniesienie tzw. wkładu własnego stanowi obecnie niezbędny do spełnienia warunek otrzymania kredytu hipotecznego. Najczęściej występuje on pod postacią określonej ilości gotówki, jaką musi już na etapie wnioskowania o pożyczkę dysponować klient. Co jeśli jednak nie posiada się takich pieniędzy? Niektóre banki zgadzają się na uznanie wkładu własnego w innej formie. Poniżej przedstawiamy kilka takich alternatyw.

Czytaj dalej
0
Connecting
Please wait...
Wyślij wiadomość

Przepraszamy, nie jesteśmy teraz online. Zostaw wiadomość.

* Twoje imię i nazwisko
Telefon
* Email
* Treść wiadomości
Rozpocznij Chat

Potrzebujesz pomocy? Napisz do PLCG.

* Twoje imię i nazwisko
* Treść wiadomości
Jesteśmy online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?