Promocyjne oferty kredytów hipotecznych – luty 2021. Co obecnie oferują banki?

W lutym pojawiło się kilka nowych ofert kredytów hipotecznych. Potencjalni kredytobiorcy mogą w niektórych bankach liczyć np. na niższe marże lub oprocentowanie. Nie obyło się też jednak bez podniesienia niektórych stawek. Z jakich nowości mogą skorzystać klienci banków? Oto krótki przegląd po promocyjnych ofertach obowiązujących od lutego 2021 roku.

Całkiem niedawno pisaliśmy o tym, co przyniósł rok 2021 na rynku kredytowym. W styczniu obowiązywały przede wszystkim promocyjne oferty, które banki wprowadziły jeszcze w listopadzie i grudniu. Teraz jednak widać wyraźne ożywienie. Spora część banków funkcjonujących w Polsce przygotowała nowe propozycje dla osób przymierzających się do zaciągnięcia tego rodzaju pożyczki na zakup nieruchomości.

Promocja „Zainwestuj w marzenia” w mBanku

Do 3 marca trwa nowa akcja mBanku o nazwie „Zainwestuj w marzenia”. Minimalna kwota, o jaką można wnioskować, to 100 tysięcy złotych, a bank nie pobiera prowizji za przyznanie finansowania. Istnieją jednak dodatkowe warunki, jakie trzeba spełnić. Kredytobiorca zobowiązany jest wykupić ubezpieczenie na życie i opłacać jego składki przez minimum 5 lat. Jej wysokość to 0,045 proc. salda zadłużenia. Ponadto, osoby nieposiadające konta w mBanku oraz nie będące klientami segmentu Active lub Intensive mogą liczyć na następujące marże – 2,45 pp. przy wkładzie minimalnym 20 proc. oraz 3,35 pp. przy wkładzie przekraczającym 20 proc. Stawki te są niższe od styczniowej akcji promocyjnej, ale tylko w przypadku kredytów ze wskaźnikiem LTV poniżej 80 proc. Ich marże spadły bowiem o 0,05 pp. Z kolei dla zobowiązań z niższym wkładem własnym miała miejsce podwyżka (również o 0,05 pp.).

Promocja „eHipoteka” w Pekao Banku Hipotecznym

Cały czas obowiązuje promocyjna akcja „eHipoteka” w Pekao Banku Hipotecznym. Klienci mogą z niej skorzystać do końca lutego 2021 roku. Oferta skierowana jest dla osób które skontaktują się z jednym ze współpracujących z instytucją pośredników i złożą elektroniczny wniosek o finansowanie przez portal e-pekaobh. Poniżej najważniejsze warunki:

  • Kwota finansowania od 100 do 600 tysięcy złotych,
  • Opłata za udzielenie kredytu: 0-3 proc.,
  • Marża w wysokości 1,99 pp.,
  • wkład własny wielkości minimum 20 proc.

Promocja „Mój Dom” w Banku BPS

Bank BPS do odwołania (ale nie dłużej niż do końca czerwca 2021) proponuje ofertę „Mój Dom” posiadającą kilka wariantów. W pierwszym wymagane jest posiadanie na cały okres kredytowania konta osobistego VIP oraz karty kredytowej Mastercard World. Ponadto, klient musi wykupić pakiet ubezpieczenia nieruchomości. Co za to dostaje? Prowizję 0 proc. oraz marżę 2,09 pp. Dodatkowo, oferta zapewnia bonus w postaci zerowego oprocentowania na okres pierwszych sześciu miesięcy kredytowania, jeśli tylko oczne zapotrzebowanie na energię (do ogrzewania i wentylacji) gospodarstwa nie przekracza 40 kWh/m kw. Druga opcja opiera się na obligatoryjnym ubezpieczeniu na życie, jakie klient musi wykupić w banku oraz opłacać je minimum 5 lat. Wówczas marża wynosi 1,98 pp. a prowizja 0 proc. Tu także przewidziany jest bonus, przyznawany na takich samych zasadach jak w wariancie pierwszym.

Oferta „Własne M w wielkim mieście” w Alior Banku

Jeśli planuje się zakup domu lub lokalu mieszkalnego wraz z miejscem postojowym, garażowym lub garażem, położonego w granicach administracyjnych miast: Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa lub Wrocław i chce się wziąć na ten cel kredyt w kwocie z przedziału od 100 do 700 tys. złotych, to warto zwrócić uwagę na ofertę promocyjną w Alior Banku. Kredytodawca oferuje obniżenie marży o 0,5 pp. dla korzystających z rachunku i karty debetowej wydanej przez Alior (stawka wyjściowa 2,9-3,1 pp.) oraz 1,5 pp. dla osób posiadających dodatkowo wykupione ubezpieczenie na życie (stawka wyjściowa 3,35-3,55 pp.).

„Zimowa wyprzedaż” w ING

Promocyjną ofertę przygotował także ING Bank Śląski. Od 8 lutego klienci mogą skorzystać ze specjalnej akcji „Zimowa wyprzedaż”. Jej założenia są następujące:

  • wkład własny minimum 20 proc.,
  • możliwość wnioskowania o kwotę z zakresu 100 tysięcy – 1,5 miliona złotych,
  • posiadanie aktywnego konta osobistego w ING z deklaracją comiesięcznych wpływów o wysokości minimum 2 tysięcy złotych,
  • zawarta umowa ubezpieczenia za pośrednictwem banku.

Promocja dostępna jest w dwóch wariantach: z zerową prowizją i marżą 2,19 pp. oraz z prowizją 1,25 proc. i marżą 1,95 pp.

Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu kredytu? Zapraszamy do kontaktu!

Źródło: bankier.pl