Oferty i promocje kredytów hipotecznych – sierpień 2021

Planujesz zaciągnąć kredyt na zakup mieszkania lub domu? Sprawdź aktualne promocje i najciekawsze oferty banków. W sierpniu wielu kredytodawców wciąż proponuje nowym klientom całkiem atrakcyjne warunki kredytowania, choć nie obeszło się bez kilku podwyżek. Szczegóły znajdziesz poniżej.


Sierpień upływa pod znakiem rekordowego zainteresowania kredytami hipotecznymi wśród Polaków. Jeśli dodać do tego trwający sezon urlopowy, to nie można się dziwić, że okres oczekiwania na decyzje banków znacząco się wydłużył. Ponadto, zrozumiałe wydaje się, że kredytodawcy nie wycofują promocyjnych ofert. Co prawda, w niektórych przypadkach doszło do wzrostu marż, ale i tak nie brakuje specjalnych, wakacyjnych propozycji kredytowych, mających na celu skłonić niezdecydowanych klientów do zaciągnięcia wysokiej pożyczki na zakup domu czy mieszkania.

Promocja mBanku

W mbanku na klientów czeka specjalna akcja promocyjna „Wreszcie u siebie”. Będzie ona trwać do 9 września br. i bazuje na zmiennej stopie procentowej. W ramach tej oferty można zaciągnąć kredyt na minimum 100 tys. złotych, jeśli nie należy się do grona klientów z segmentu Intensive. Bank nie pobiera prowizji za przyznanie kredytowania. Klient musi natomiast wykupić obowiązkowe ubezpieczenie na życie i opłacać je przez minimum 5 lat (składka miesięczna 0,045 proc. salda zadłużenia).

Dla sprecyzowania, do klientów z segmentu Intensive zalicza się osoby, które:

  • posiadają rachunek osobisty mKonto Intensive, na który wpływa co najmniej 7 tys. zł miesięcznie,
  • mają kredyt odnawialny lub kartę kredytową na minimum 10 tys. zł lub depozyty z minimalnym saldem 50 tys. zł,
  • minimum 15 razy w miesiącu płacą kartą płatniczą.

Poza powyższym, klienci z tego segmentu mogą liczyć na stawki marży wynoszące: 2,10 pp. (dla LTV równego 80 proc. lub mniejszego) i 2,80 pp. (dla LTV powyżej 80 proc.). Tu jednak należy nadmienić, że w poprzedniej edycji promocji obowiązywały niższe wartości obligatoryjnego wkładu własnego (wzrost o 0,05 proc.). Klienci segmentu Active, czyli tacy, którzy mają dowolny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w mBanku, na jaki wpływa minimum 5 000 zł miesięcznie, posiadają kredyt odnawialny lub kartę kredytową na minimum tysiąc złotych (ewentualnie depozyty z minimalnym saldem 25 000 złotych) i minimum 15 razy w miesiącu dokonują transakcji za pomocą karty płatniczej, mogą w tym wypadku liczyć na promocyjne stawki marży kredytu hipotecznego wynoszące kolejno 2,30 pp. (dla wkładu własnego co najmniej równego 20 proc., wzrost o 0,05 pp. w stosunku do poprzedniej edycji) i 3,05 pp.

Do 9 września trwa także inna akcja promocyjna. Mowa tu o kredycie hipotecznym ze stałym oprocentowaniem. Kredytobiorcy z grupy Intensive mogą liczyć na promocyjne, niższe o 2 pp. od standardowego oprocentowanie w pierwszych 5 latach spłaty. Przy wkładzie własnym minimum  20 proc. wynosi ono 3,67 proc. Dla pozostałych rozwiązań oprocentowanie wynosi 4,37 proc. Po upływie 5 lat marża wzrasta do kolejno 2,10 pp. i 2,80 pp.

Co z klientami segmentu Active? W pierwszych 5 latach oprocentowanie wynosić będzie 3,87 proc. (dla wkładu co najmniej 20 proc.) lub 4,62 proc. (dla niższego wkładu własnego). Marża po 5 latach w przypadku przejścia na oprocentowanie zmienne wyniesie odpowiednio 2,30 pp. lub 3,05 pp. Dla pozostałych wartości te wynoszą kolejno ,17 proc. (przy wkładzie własnym co najmniej 20 proc.) lub 5,07 proc. (niższy wkład własny). Po 5 latach marża wynosić będzie odpowiednio 2,60 pp. lub 3,50 pp.

Promocja w Banku BPS

Do odwołania lub do końca roku trwa akcja promocyjna „Intensywnie zielona” w Banku BPS. O jej założeniach kilkukrotnie pisaliśmy już na naszym blogu. Kredytodawca przewiduje różne bonusy dla osób nabywających bądź budujących nieruchomość, której zapotrzebowanie na energię nie przekracza 40 kWh/m kw. W jednym ze scenariuszu wymagane jest posiadanie przez cały okres kredytowania konta osobistego VIP i karty kredytowej Mastercard World. Ponadto, należy także wykupić specjalny pakiet ubezpieczenia nieruchomości. W takim przypadku bonus ma postać zerowego oprocentowania przez pierwsze 6 miesięcy kredytowania. Marża wynosi 2,09 pp. Istnieje scenariusz drugi z opłacaniem ubezpieczenie na życie z oferty banku przez minimum pięć lat. Wtedy marża wynosi 1,98 pp., a prowizja 0 proc.

Promocja w Alior Banku

Osoby szukające mieszkania w dużych miastach, powinny zainteresować się ofertą promocyjna Alior Banku. Akcja „Własne M w wielkim mieście” skierowana jest do klientów, którzy przymierzają się do zakupu nieruchomości w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Poznaniu lub Szczecinie i chcą na ten cel zaciągnąć kredyt w kwocie od 100 tysięcy do 700 tysięcy złotych. Warunki? W dniu zawarcia umowy kredytowej należy posiadać otwarty rachunek w banku i kartę debetową. Alior proponuje dwie obniżki marży: 0,5 pp. dla korzystających z rachunku i karty debetowej (stawka wyjściowa 2,9-3,1 pp.) oraz 1,5 pp. dla korzystających z rachunku i karty debetowej oraz ubezpieczenia na życie (stawka wyjściowa 3,35-3,55 pp.). Najkorzystniejsza marża dla pierwszego wariantu wynosi 2,4 pp. Dla drugiego 1,85 pp. Prowizja natomiast wynosi kolejno 2 i 1 procent.